• Yazdır
  • Eposta

Elektrikli su ısıtıcılarıyla ilgili riskler ve önlemler!

Elektrikli su ısıtıcılarıyla ilgili riskler ve önlemler!

Elektrikli su ısıtıcılarıyla ilgili riskler ve önelmler hk.

Su, yapısal özellikleri nedeniyle bir iletken görevi görerek elektriği taşıyabilir. Bazı hallerde bu durum ölümcül sonuçlar ortaya çıkarır. Elektrik akımına kapılan kişinin can güvenliği riskinin yanı sıra sistemin elektriksel durumuna göre kapasitenin olumsuz etkilenmesi ve hatta yangın tehlikesi söz konusu olabilir.

Elektriksel güvenlik söz konusu olduğu zaman banyo belki de yaşam alanlarımızın en tehlikeli yeridir. Islak cilt, vücut direncini azalttığından bir banyo veya duş odasında elektrik çarpmasının etkisi çok daha şiddetli olur.

Böyle durumlarla karşılaşmamak için ülkemizde yürürlükteki tesisat yönetmeliği ile birlikte yerel nizam ve kurallara göre ıslak hacimlerde yapılan elektrik tesisatlarında uyulması gerekli olan belirli özel kurallar bulunmaktadır. Bu gibi elektriksel uygulamaların KTEMB üyesi kişiler tarafından yapılması ülkemizde yasa gereği olup tüketicilerin mutlak suretle elektrik işlerini yaptıracağı kişilerin yetkisini sorgulamasını önemle tavsiye ederiz.Bize Ulaşın

Adres: Organize Sanayi Bölgesi 20. Sokak No:11 Lefkoşa / KKTC

Telefon: +90 (392) 225 23 73

Telefon: +90 (392) 366 40 17

Email: [email protected]