KTEMB-ETMD-SEHK Protokol Gazete Haber

Kıbrıs’ın her iki tarafında ve Türkiye’de faaliyet gösteren elektrik müteahhitleri Birlikleri arasında işbirliği protokolleri yapıldı!


Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitleri Birliği (KTEMB), Türkiye Elektrik Tesisat Mühendisleri Deneği (ETMD) ve Güney Kıbrıs Elektrik Müteahhitleri Birliği (SEHK) arasında ikili ve üçlü İşbirliği anlaşmaları İmzalandı!

KTEMB üyeleri, çalışanları ve misafirleri ile Güney Kıbrıs Elektrik Müteahhitleri Birliği Başkan ve yöneticilerinden oluşan 50 kişilik kafile 17-20 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen WIN Fuarını ziyaret etti.

Burada elektrik-elektronik ve otomasyon teknolojileri alanındaki son gelişmeleri yakından inceleme fırsatı bulunmasının yanı sıra KTEMB’nin yurt dışına açılımı adına önemli gelişmeler yaşandı.

KTEMB Yönetim Kurulunun bir süredir sürdürdüğü çalışmalar neticesinde Fuar alanında bir araya gelen ETMD, KTEMB ve SEHK yönetici heyetleri tarafından ikili ve üçlü işbirliği anlaşmaları imzaladı.

ETMD, KTEMB ve SEHK heyetleri protokol imza toplantısına katılmak üzere Tüyap İstanbul Fuar Merkezi’nde saat 17.00’de bir araya geldi. KTEMB’ni temsilen toplantıya Başkan Mehmet Nasiboğlu, Asbaşkan Bora Karaçam, İdare Amiri Osman Asilzade ve görevli üye Fadıl Korkut katıldı.

Fuar organizatörü Hannover Messe Bileşim Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Alexander Kühnel toplantının açılış konuşmasında organizatörlüğünü üstlendikleri Fuar çatısı altında üç ülkenin elektrik müteahhitliği alanındaki temsilcilerinin ilk kez bir araya gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve yaşanan bu tarihi ana şahit olmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu ifade etti. Üç kuruluşa da işbirliklerinin hayırlı olmasını diledi.

Toplantının gündemi gereği her üç kuruluşun tanıtımları heyetler adına üç kuruluşun Başkanları tarafından yapıldı.

İlk olarak KTEMB adına Başkan Mehmet Nasiboğlu ve ETMD Başkanı Tuncer Özekli iki kuruluş arasında iyi niyet ve işbirliği protokolüne imza koydu. Daha sonra Güney Kıbrıs Elektrik Müteahhitleri Birliği Başkanı Georgeous Kyriacou, ETMD Başkanı Tuncer Özekli ve KTEMB Başkanı Mehmet Nasiboğlu üçlü işbirliği anlaşmasını imzaladılar.

Her üç kuruluşun üyelerine yönelik eğitim faaliyetleri, üyeler arasında işbirliği imkânları oluşturulması, sosyal ilişkilerin geliştirilmesi, işlerin yapılacağı coğrafyadaki yerel kurallara göre yapılması ve kayıt dışı elektrik müteahhitliği faaliyetlerine karşı ortak mücadele konularını içeren protokollerin imzalanmasının ardından KTEMB Başkanı Mehmet Nasiboğlu ETMD ve SEHK Başkanlarına birer anı plaketi takdim etti. Heyetler daha sonra ETMD’nin davetlisi olarak akşam yemeğine katıldı.