Partner olarak Güney Kıbrıs Elektrik Müteahhitleri Birliği ile birlikte katıldığımız Stelios Bi-Communal Awards isimli proje yarışmasında en iyi elli ekip arasında yerimizi aldık!

Partner olarak Güney Kıbrıs Elektrik Müteahhitleri Birliği ile birlikte katıldığımız Stelios Bi-Communal Awards isimli proje yarışmasında en iyi elli ekip arasında yerimizi aldık!


Stelios Philanthropic Foundation (Stelios Yardım Vakfı) tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen toplam 500000 Euro değerinde hibenin 50 takıma 10000’er Euro olarak dağıtıldığı Stelios Bi-Communal Awards (Stelios İki Toplumlu Ödüller) isimli yarışmada KTEMB-SEIK ortaklığında hazırlanan proje ödüle layık görüldü. Eğitim içerikli projenin hayata geçmesi için 10000 Euro değerinde katkı sağlanacak.

Geçtiğimiz yıllardaki katılım oranlarına bakıldığında en yüksek katılımın gerçekleştiği Türk ve Rum ortaklardan oluşan toplam 215 takımın yarıştığı organizasyonda KTEMB-SEIK ortaklığı en iyi 50 takım arasına girerek ilk kez katıldığı organizasyonda başarı elde etmiş oldu.

Ödüle layık görülen 50 ekibin katıldığı 24 Ekim tarihinde Cyprus Hilton Hotel’de gerçekleştirilen resepsiyonda farklı ekiplere mensup proje sahipleri birbiriyle tanışma ve kaynaşma fırsatı buldu. 25 Ekim tarihinde Ledra Palace Hotel karşısında bulunan Chateau Status’da Rum lider Nikos Anastadiadis’in katılımıyla gerçekleştirilen ödül töreninde Birliğimiz adına gurur verici bir olay yaşandı. Stelios Vakfının kurucusu Sir Stelios Haji-Ioannou açılış konuşmasından sonra katılımcılar arasında özel olarak beğenisini ve takdirini kazanan ekip olarak KTEMB-SEIK ortaklığına vurgu yaptı. Yapılan davet üzerine Birlik Başkanı Mehmet Nasiboğlu ve SEIK Başkanı George Kyriacou kürsüye gelerek ortaklığın nasıl geliştiği ve ortak hedefler ve faaliyetlerle ilgili açıklamalarda bulundular