PLC HaberiKıbrıs Türk ve Güney Kıbrıs Elektrik Müteahhitleri Birlikleri’nin (KTEMB-SEHK) işbirliğinde organize edilen PLC eğitimlerine EMO konferans salonunda başlandı!

KTEMB’nin iki toplumlu faaliyetleri kapsamında Stelios Vakfından alınan hibeyle organize edilen PLC eğitimlerine başlandı. Toplam 16 adet eğitim seti ve gerekli kablolama ekipmanlarının ve diğer araç gereçlerin alınan hibeden karşılandığı bildirildi.

Eğitimler dolayısıyla EMO’na ilk kez gelen misafir SEHK heyetinin EMO laboratuvarını ziyaret etme fırsatı da bulduğu ilk gün eğitimleri öncesinde sırasıyla KTEMB, EMO ve SEHK Başkanları birer konuşma yaptılar.

KTEMB Başkanı Aziz Limasollu, Birlik üyelerinin ve personelin eğitimi için Avrupa Birliği hibeleri de dahil olmak üzere kaynak yaratılması amacıyla çeşitli girişimler başlatıldığını ve sektörel kalite ve standartların yükseltilmesinin yolunun sürekli eğitimden geçtiğini ifade ettiği konuşmasında eğitimlere ev sahipliği yapan EMO’na teşekkür etti.

EMO Başkanı Mert Girgen, KTEMB ile olan yakın işbirliğine vurgu yaptığı konuşmasında Oda olarak her zaman Birliğin faaliyetlerine destek olacaklarını belirtti. Eğitime katılanlara başarılar diledi.

Son olarak söz alan SEHK Başkanı George Kyriacou da KTEMB ile yaklaşık üç yıldır devam eden iş birliğinin meyvelerini vermeye başladığını belirterek, ileride daha fazla ortak çalışmalara imza atılması için her türlü çabayı sarf edeceklerini belirtti.