KTEMB Heyeti Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova’yı ziyaret etti!

KTEMB Heyeti Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova’yı ziyaret etti!


Piyasa ihtiyaçlarına yönelik ara eleman yetiştirilmesi konusunda Birlik görev aldı!

Mehmet Nasiboğlu Başkanlığındaki KTEMB Heyeti Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova’yı ziyaret etti. Ziyaretin amacına ilişkin olarak mesleki eğitim alanında Bakanlık tarafından yürütülen, işletmelerde beceri eğitimi ve meslek standartlarının geliştirilmesi konusundaki çalışmalarla ilgili görüş ve öneriler Milli Eğitim Bakanı Berova’ya iletildi.

Birlik Başkanı Mehmet Nasiboğlu ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada piyasa ihtiyaçlarına yönelik kalifiye ara eleman yetiştirilmesi konusunda sektör-okul işbirliğinin önemini vurguladı ve Birliğin mesleki eğitim alanında Bakanlık tarafından yürütülen çalışmalara katkı koymaya hazır olduğunu belirterek bu konudaki kararlılığımızı Sayın Bakan’a ilettik dedi. Piyasada yaşanan ara eleman sıkıntısına da değinen Nasiboğlu Birlik üyelerinin kadrolarına istihdam edecek yetki belgeli teknisyen bulmakta sorun yaşadığını ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova açıklamasında ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek ülkede nitelikli iş gücü potansiyelinin artırılması yönünde Bakanlık tarafından yürütülen çalışmaların aralıksız sürdürüleceğinin altını çizdi.

KTEMB heyeti daha sonra Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürü Aytunç Şirket ile de bir toplantı gerçekleştirerek yapılacak çalışmalarla ilgili görü alış verişinde bulundu.