Milli Eğitim BakanlığıMilli Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Öğretim Dairesi (MTÖD) ile Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitleri Birliği (KTEMB) arasında işbirliği protokolü imzalandı!

Mesleki Teknik Öğretim Dairesi ile Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitleri Birliği arasında “İşletmelerde Beceri Eğitimi Protokolü” imzalandı. Bakanlık binasında yapılan toplantıya Bakanlığı temsilen Daire Müdürü Aytunç Şirket ve Müdür Muavini Gülşen Hocanın ve KTEMB adına Birlik Başkanı Aziz Limasollu, Sekreter Reşat Misli, Sosyal İşler Sorumlusu Anıl Ersoy, Basın Yayın Sorumlusu Salih Kargı ve İdare Amiri Osman Asilzade katıldılar.
MTÖD adına Daire Müdürü Aytunç Şirket ve KTEMB adına Birlik Başkanı Aziz Limasollu tarafından imzalanan protokolle sektör-okul işbirliğinin geliştirilmesinin hedeflendiği kaydedildi. Daire Müdürü Aytunç Şirket ve Birlik Başkanı Aziz Limasollu imzalanan protokolden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, protokolün hayırlı olması temennisinde bulundular.
Protokol kapsamında; piyasa ihtiyaçlarına yönelik ara eleman yetiştirilmesi, öğrencilerin stajlarının düzenlenmesi, eğitim konularıyla ilgili karşılıklı bilgi alış verişinde bulunulması, öğrencilerin mesleğe olan ilgisinin artırılması, sektör-bakanlık-okul iletişim ağının güçlendirilmesi ve elektrik sektöründe yaşanan kalifiye ara eleman sorununun çözülmesi için çeşitli çalışmalar yapılması yönünde işbirliğine gidilecek.