KTEMB-YDÜ İşbirliğinde yapılan İş Sağlığı ve Güvenliği seminerine katılanlara sertifikaları verildi!

KTEMB-YDÜ İşbirliğinde yapılan İş Sağlığı ve Güvenliği seminerine katılanlara sertifikaları verildi!KTEMB Başkanı Nasiboğlu: “İş güvenliği birinci önceliğimizdir!”

Geçtiğimiz ay düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği seminerine katılan Birlik üyelerine ve personeline YDÜ Büyük Kütüphanede düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Törene sertifika alacak olanların yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Süleyman Göktaş, YDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş, YDÜ İş Sağlığı ve Güvenliği Enstitüsü Müdürü Aziz Gürpınar ve bazı akademisyenler katıldı.

Açılışta konuşan KTEMB Başkanı Mehmet Nasiboğlu, “Birlik olarak İş Sağlığı ve Güvenliğine büyük önem veriyoruz, bu konu birinci önceliğimizdir, Yakın Doğu Üniversitesi’ne bu konudaki katkılarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Enstitü Müdürü Aziz Gürpınar’ın KTEMB ile YDÜ arasında kurulan işbirliğine vurgu yaptığı konuşmasında önümüzdeki dönemlerde çeşitli eğitim faaliyetleri düzenlenmesi için çalışacaklarını söyledi.

Son olarak kürsüye gelen Prof. Dr. Şenol Bektaş bir elektrik mühendisi olarak iş sağlığı ve güvenliğine bu alanda çok dikkat edilmesi gerektiği konusunda uyardı, orta gerilimle ilgili de sertifika programları yapılmasının gerekliliğini vurguladı ve Birlik üyelerinin bu konudaki eğitimine KTEMB’nin gösterdiği duyarlılık takdire şayandır” dedi.

Konuşmaların ardından sertifika almaya hak kazananlara sertifikaları takdim edildi. Geçtiğimiz ay düzenlenen eğitime Birlik üyeleri ve personeliyle, bazı Kıb-Tek ve Belediye teknik çalışanlarından oluşan toplam 142 kişi katılmıştı.