KTEMB Genel Kurul toplantısı yapıldı...

KTEMB Genel Kurul toplantısı yapıldı...

Oy birliğiyle yeni dönem Birlik Başkanlığına Aziz Limasollu getirildi!

Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitleri Birliği (KTEMB) III. Olağanüstü Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Birlik üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği Genel Kurul toplantısında yeni dönem Birlik Başkanı, Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Onur Kurulu seçimleri yapıldı ve çeşitli çalışma komitelerinde görev alacak üyeler belirlendi.


KTOEÖS konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda açılışın ardından Yıltan Palmer Divan Başkanlığına, Fadıl Korkut ve Halit Aygün de Divan Katipliliklerine getirildi. Sonrasında yaşamını yitiren eski Birlik üyeleri anısına bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşunun ardından 9. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nasiboğlu ve Kıb-Tek Genel Müdürü Gürcan Erdoğan birer konuşma yaptılar. Daha sonra 9. Dönem Yönetim Kurulu Asbaşkanı Bora Karaçam ve 9. Dönem Yönetim Kurulu Saymanı Hakan Pehlivan tarafından okunan faaliyet ve mali raporlar Genel Kurul tarafından oy birliğiyle aklandı.


Aziz Limasollu “Birlik ve beraberlik” mesajı verdi...

Başkanlık seçimine tek aday olarak katılan Aziz Limasollu oy birliğiyle Birlik Başkanlığına getirildi. Limasollu Başkan olarak seçildikten sonra Genel Kurula hitaben yaptığı konuşmada toplantıya katılan üyelere teşekkür etti, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Yeni dönemde üyelerin sorunlarını çözmek ve Birliği bulunduğu noktadan daha ileriye taşımak için çalışacağını belirten Limasollu önceki dönemde görev alan herkesi çalışmalarından dolayı tebrik etti.


Yönetim, Denetleme ve Onur Kurulları seçildi!

Görev süresi dolmuş olan Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Onur Kurulu üyelerinin seçimi yapıldı. Yönetim Kurulu üyeliği için aday olan 13 kişi arasından Serhat Karaoğlan, Bora Karaçam, Salih Kargı, Reşat Misli, Hakan Pehlivan ve Anıl Ersoy asli üyeliklere, Ertan Arnal ve Coşkun Talihsiz de yedek üyeliklere seçildi. Onur Kurulu üyeliklerine Yıltan Palmer, Fadıl Korkut, Adnan Gençalp, Ersoy Olkanlı ve Halit Aygün seçilirken Denetleme Kurulu ise Ziya Maraşlı ve Ahmet Çatankaya’dan oluştu.


Yeni dönem çalışma komiteleri görev dağılımı yapıldı!

Genel Kurulda ayrıca yapılması planlanan yeni Birlik binasıyla ilgili faaliyetler, yasa ve tüzükler, uluslararası ilişkiler, kaçak elektrik müteahhitliğiyle mücadele, birim fiyatlar ve bölgesel konularla ilgili yapılacak çalışmalarda görevlendirilmek üzere çeşitli komite ve kurullar oluşturuldu.