EMO Yönetim Kurulundan KTEMB Yönetimine nezaket ziyareti!

EMO Yönetim Kurulundan KTEMB Yönetimine nezaket ziyareti!

Ziyaretten eğitim konusunda ortak adımlar atılması kararı çıktı!

Mert Girgen Başkanlığındaki EMO Yönetim Kurulu Nisan ayında yapılan seçimle göreve gelen Aziz Limasollu Başkanlığındaki KTEMB Yönetim Kuruluna nezaket ziyaretinde bulundu.

Her iki meslek örgütünün sektörel sorunlarla ilgili görüş ve düşüncelerinin masaya yatırıldığı ziyarette eğitim konusunda ortak adımlar atılması yönünde görüş birliğine varıldı. Özellikle yeni yürürlüğe giren 16. Tesisat Yönetmeliği konusunda Birlik üyelerine yönelik eğitimler düzenlenmesiyle ilgili önümüzdeki günlerde somut adımlar atılması kararlaştırıldı.

KTEMB adına ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Birlik Başkanı Limasollu, Devlet kurumları olan Kıb-Tek, PİD ile birlikte devlete bağlı olmayan EMO’nun Birliğin sektörel paydaşları olduğunu belirttiği konuşmasında kurumlar arası işbirliğinin önemine değindi ve büyük sorunların ancak kurumlar arası işbirliği sayesinde çözülebileceğini vurguladı. Ayrıca sürekli olarak kendini yenileyen elektrik sektöründe sürekli bir eğitim ihtiyacı da doğduğunu ifade eden Limasollu, EMO ile birlikte piyasadaki eğitim ihtiyacını karşılayıp buna bağlı olarak ara eleman eksikliğinin de giderilmesi için çalışacaklarını söyledi.

EMO Başkanı ve ayni zamanda KTEMB üyesi olan Mert Girgen Odanın standart ve akreditasyon süreci ile ilgili bilgi verdiği konuşmasında KTEMB ile EMO’nun bir bütünün ayrılmaz parçaları olduğunu, Oda olarak her zaman Birliğin yanında olduklarını ve her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını ifade etti. Limasollu Başkanlığındaki Yeni Birlik Yönetim Kuruluna başarılar diledi.