Bölge toplantıları (2016)

KTEMB 9. Dönem Yönetim Kurulu Birlik üyelerine yönelik bölge toplantıları düzenledi!


Kayıt dışı çalışan kişiler, birim fiyatlar, ihaleler ve eğitim konuları ağırlıklı olarak ele alındı!

Birlik Yönetim Kurulu Lefkoşa, Mağusa, Girne ve Güzelyurt bölgelerinde üyelerle bir araya geldi. Yapılan program çerçevesinde düzenlenen bir dizi toplantıyla üyelerin talepleri ve Yönetim Kurulunun faaliyetleri konularında görüşler paylaşıldı.

Birlik Başkanı Mehmet Nasiboğlu ve Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı toplantılarda Yönetim kurulunun 1 yıllık icraatları ve projeleri hakkında üyeler detaylı olarak bilgilendirildi. Bunun yanı sıra üyelerin sorunları ve talepleriyle ilgili görüş ve öneriler paylaşıldı.

Yapılan toplantılar sonucunda piyasada kaçak elektrik müteahhitliği ile uğraşan kişilere karşı oluşturulan denetim mekanizmasının güçlendirilmesi ve piyasadaki kaçak iş oranının azaltılması yönünde yeni adımlar atılması kararlaştırıldı. Bunlar arasında üye personel ve araçlarının bilgisayar destekli veri tabanı uygulamasıyla kayıt altına alınarak kaçak iş yapan kişilerin tespitinin kolaylaştırılması gibi önlemler yer alıyor.

Bunun yanı sıra elektrik müteahhitlik hizmetlerinde kalitenin artırılması ve standartların yükseltilmesi için taban fiyat uygulamasının gerekliliği vurgulandı. Ayrıca, kamu ihalelerinde üyelerin yaşadıkları idari sorunların aşılabilmesi için çalışma başlatılması kararlaştırıldı.

Bunlara ek olarak eğitim projeleri kapsamında hazırlık çalışmaları devam eden “İş Sağlığı ve Güvenliği” ile “IET 17. Elektrik Tesisat Yönetmeliği” kurslarıyla ilgili bilgilendirmeler yapıldı ve eğitim konularında gereklilik duyulan diğer konularla ilgili öneriler alındı.