KTEMB “Elektriksel Alan Projesi” kapsamında DAÜ BTYO öğrencileri Eziç Güneş Enerji Sistemleri (GES) Santralinde incelemelerde bulundu!KTEMB tarafından yürütülen AB destekli Elektriksel Alan Projesi kapsamında DAÜ Bilgisayar ve Teknoloji Yüksekokulu elektrik bölümü öğrencileri eğitim amaçlı olarak Eziç Güneş Enerji Santralinde incelemelerde bulundu.

KTEMB tarafından hazırlanan 24 saatlik teorik ve pratik eğitimlerinin tamamlanmasının ardından gerçekleştirilen saha ziyaretiyle öğrenciler, yapılan uygulamaları yerinde inceleme fırsatı buldular.

Eğitmen Ertan Arnal tarafından öğrencilere Santralin kurulum ve çalışma süreçleriyle ilgili detaylı bilgiler verildi. Sistemin çalışma prensipleri, üretim ve bakımıyla ilgili konularda ayrıntılı bilgiler aktarıldı.

Proje Koordinatörü Osman Asilzade Projenin öğrencilerin piyasa ihtiyaçlarına yönelik eğitime tabi tutularak okul sonrasında piyasaya adaptasyon sürecinde sorun yaşamamalarını sağlamak düşüncesiyle eğitimlerin tasarlandığını ifade etti. Öğrencilerin etkin ve pratik bilgilerle donatılarak en doğru çözümün ve tesisat yöntemlerinin öğretilmesi için eğitimlerin teorik, pratik ve saha ziyaretleri şeklinde gerçekleştirilmekte olduğunu söyledi.