Özçınar K.T. Elektrik Müteahhitleri Birliği’ni kabul ettiKıbrıs Türk Belediyeler Birliği (KTBB) ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitleri Birliği’ni (KTEMB) kabul etti.

Kabulde ilk sözü alan KTEMB Başkanı Bora Karaçam, Özçınar’ın yoğun iş temposu arasında kendilerini kabul etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve teşekkür etti.

KTEMB’nin 12 yıldır faaliyetlerini sürdüdüğünü, değerli çalışmalar yaptıklarını ancak vatandaşın bu konuda pek fazla bilgisi olmadığını ifade eden Karaçam, belediyeler ve KTBB aracılığıyla kendilerini anlatmak istediklerini belirtti.

Karaçam, elektrik işlerinin KTEMB’e kayıtlı kişiler tarafından yapılması ve bunun inşaat alanı önündeki tabelalarda da yer alması gerektiğinin altını çizdi.

Bora Karaçam, bu uygulama ile kaçak iş gücünün de önüne geçilebileceğini söyledi.

Sözlerine KTEB’ni ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek başlayan KTBB Başkanı Mahmut Özçınar da yaşanan olumsuzluklar karşısında müteahhitlerin zorlu bir dönemden geçtiğini söyledi.

Küçük bir ülke olmasına rağmen denetim noktasında bir takım sıkıntılar yaşanadığını söyleyen Özçınar, belediyelerin bilinçlendirme adına attıkları adımların önemli rol oynadığına dikkat çekti.

İnşaat ve yapılaşma boyutunda büyük bir çalışma içerisinde olduklarını kaydeden Özçınar, bazı yasal çalışmalar yapılmakta olduğunu söyledi.

Karaçam’ın tabelalar konsunda dikkat çektiği noktanın önemli olduğunu söyleyen Özçınar, şeffaf bir şekilde muhatabın bilinmesi gerektiğini vurguladı.